Clasamentul editiei 42 - MTB CUP 2019 - Cupa Timișului XCM & XCO  :

SAMBATA - XCM

 

Nume si Prenume

Orasul de domiciliu

Club

Categorie de concurs XCM

Timp

Loc

1 Adrian Radu Dumbravita   XCM E-bike / Ciclocross 2 ture 1:14:17  
             
1 BURIAC RADU TIMISOARA VELOCITAS XCM Elite 30+ ani 2 ture 1:30:15 1
2 Petrut Iulian Periam   XCM Elite 30+ ani 2 ture 1:31:55 2
3 Frent Andrei Vascau CouMTB Riders XCM Elite 30+ ani 2 ture 1:38:53 3
4 Manolea George     XCM Elite 30+ ani 2 ture 1:38:53 3
5 Mouyrin jean Timisoara Crazy bikers XCM Elite 30+ ani 2 ture 1:50:30 4
6 Crisan Claudiu Timisoara C. S. GRATZU - AlfaPassione XCM Elite 30+ ani 2 ture 1:54:19 5
7 Pavel Andrei Dumbravita WEB22 XCM Elite 30+ ani 2 ture 2:00:35 6
8 Costineanu Glendon Timisoara   XCM Elite 30+ ani 2 ture 2:02:36 7
9 Dersidan Mircea Oradea   XCM Elite 30+ ani 2 ture 2:10:26 8
10 Cornea Cătălin Timișoara   XCM Elite 30+ ani 2 ture 2:12:32 9
11 Fornade Petru Nelu Timișoara _ XCM Elite 30+ ani 2 ture 2:16:27 10
12 Bradin George Jud Arad oraș Lipova C. S. GRATZU - Curierii.ro XCM Elite 30+ ani 2 ture DNF  
13 Oprea Sorin     XCM Elite 30+ ani 2 ture DNF  
14 Petrut Iulian Periam   XCM Elite 30+ ani 2 ture DNS  
15 David Miodrag Timisoara Crazy Bikers Team XCM Elite 30+ ani 2 ture DNS  
16 Ghegu Eugen Timisoara   XCM Elite 30+ ani 2 ture DNS  
17 Attila Csuvár Békéscsaba Peloton XCM Elite 30+ ani 2 ture DNS  
18 Matesan Luigi Satu Mare   XCM Elite 30+ ani 2 ture DNS  
19 Zoltan Vozar Békés Kikb klub XCM Elite 30+ ani 2 ture DNS  
20 Fekete Gabriel Timisoara   XCM Elite 30+ ani 2 ture DNS  
21 Grecu Lucian Dumbravita   XCM Elite 30+ ani 2 ture DNS  
22 Urs Sorin Arad   XCM Elite 30+ ani 2 ture DNS  
23 Velimirovici Felician Resita   XCM Elite 30+ ani 2 ture DNS  
24 VALEANU ANDREI Timisoara   XCM Elite 30+ ani 2 ture DNS  
25 Mistorica Dragos Timisoara   XCM Elite 30+ ani 2 ture DNS  
26 Sorescu Constantin Timisoara   XCM Elite 30+ ani 2 ture DNS  
27 Barbu Stefan Aristide Arad Lexus Bike Team XCM Elite 30+ ani 2 ture DNS  
28 László Erdős Magyarország Viharsarok XCM Elite 30+ ani 2 ture DNS  
29 Laszlo Robert Resita BikeAttack XCM Elite 30+ ani 2 ture DNS  
30 MARDARE VLAD Timisoara   XCM Elite 30+ ani 2 ture DNS  
31 Krepelka Mirce Timisoara   XCM Elite 30+ ani 2 ture DNS  
32 ANTON MIHAI CATALIN BUCURESTI CS GRATZU XCM Elite 30+ ani 2 ture DNF  
33 Marusca Cristian Florin Timisoara Crazy Bikers XCM Elite 30+ ani 2 ture DNS  
34 Lorincz Andras Timisoara C. S. GRATZU - Curierii.ro XCM Elite 30+ ani 2 ture DNS  
35 Dobrovici Andrei Liviu Timisoara   XCM Elite 30+ ani 2 ture DNS  
             
1 Cojocariu Diana Alexandra Timisoara   XCM Fete open (+18) 1 tura 0:53:23 1
2 Ramona Crisan Timisoara   XCM Fete open (+18) 1 tura 1:00:24 2
3 Coman Oana Timisoara   XCM Fete open (+18) 1 tura 1:00:32 3
4 Anton Maria Bucuresti   XCM Fete open (+18) 1 tura 2:02:31 4
5 Attila Csuvár Békéscsaba Peloton XCM Fete open (+18) 1 tura DNS  
6 Tania Carolina Chisinau Moldova XCM Fete open (+18) 1 tura DNS  
7 Serban Elena Gabriela Timisoara SportNJoy XCM Fete open (+18) 1 tura DNS  
             
1 Costea Horia Timișoara   XCM Juniori 14 – 17 ani (M+F) 1 tura 0:53:51 1
2 Andrei Radu Dumbravita   XCM Juniori 14 – 17 ani (M+F) 1 tura 1:00:06 2
3 Oprea Alex     XCM Juniori 14 – 17 ani (M+F) 1 tura 1:12:15 3
4 Sorescu Sebastian     XCM Juniori 14 – 17 ani (M+F) 1 tura 1:49:24 4
5 Cimpoesu Dan Cristian Timisoara SportNJoy XCM Juniori 14 – 17 ani (M+F) 1 tura DNS  
6 Leonard Chirla Tămașda Clubul Sportiv Gratzu XCM Juniori 14 – 17 ani (M+F) 1 tura DNS  
7 Toma Caius Timisoara C. S. GRATZU - Curierii.ro XCM Juniori 14 – 17 ani (M+F) 1 tura DNS  
             
1 Cornateanu Bogdan Gabriel Campulung Muscel C. S. GRATZU - Curierii.ro XCM Seniori 18 – 29 ani 2 ture 1:30:17 1
2 Stinga Petru Rares Vascau COU Mtb-Riders XCM Seniori 18 – 29 ani 2 ture 1:32:09 2
3 Craciun Raul Oradea C. S. GRATZU - Curierii.ro XCM Seniori 18 – 29 ani 2 ture 1:33:52 3
4 Dragos Bogdan Timisoara   XCM Seniori 18 – 29 ani 2 ture 1:38:52 4
5 Costan Cristian Făgăraş C.S.Gratzu XCM Seniori 18 – 29 ani 2 ture 1:38:53 5
6 Suiugan Paul Oradea   XCM Seniori 18 – 29 ani 2 ture 1:42:03 6
7 Moisil Eugen Timisoara   XCM Seniori 18 – 29 ani 2 ture 1:42:53 7
8 Mihet Sorin     XCM Seniori 18 – 29 ani 2 ture 1:42:53 8
9 Wendel Fidel-Junior Timișoara - XCM Seniori 18 – 29 ani 2 ture 1:44:41 9
10 Ciobanu Dan Cristian Barbatesti   XCM Seniori 18 – 29 ani 2 ture DNS  
11 Petkes Tibor Arad Cicor XCM Seniori 18 – 29 ani 2 ture DNS  
12 Iacob Sebastian Timisoara   XCM Seniori 18 – 29 ani 2 ture DNS  
13 Giurgescu Ilin Cluj Napoca Veloteca XCM Seniori 18 – 29 ani 2 ture DNS  
14 Imbrea Alexandru Anina   XCM Seniori 18 – 29 ani 2 ture DNS  
15 Bronț Emil Mihai Oradea   XCM Seniori 18 – 29 ani 2 ture DNS  
16 Iancu Alexandru Ghiroda C. S. GRATZU - CURIERII.RO XCM Seniori 18 – 29 ani 2 ture DNS  
17 Rosan Gavril Razvan Timisoara   XCM Seniori 18 – 29 ani 2 ture DNS  
18 Balas Alin Timisoara Clubul Sportiv GRATZU - CURIERII.RO XCM Seniori 18 – 29 ani 2 ture DNS  
19 Handro Laurentiu Denis Timișoara   XCM Seniori 18 – 29 ani 2 ture DNS  
20 Petcu Gabriel-Vladut Bucuresti C.S. GRATZU XCM Seniori 18 – 29 ani 2 ture DNS  
21 Mihai Mircea Ioan Bucuresti C.S. Gratzu-Curierii.ro XCM Seniori 18 – 29 ani 2 ture DNS  
22 Giuchici Ionatan Petru Timișoara C. S. GRATZU - Curierii.ro XCM Seniori 18 – 29 ani 2 ture DNS  
23 Patriche Mihai Bucuresti C. S. GRATZU - Curierii.ro XCM Seniori 18 – 29 ani 2 ture DNS  

 

 
 

DUMINICA - XCO

 

Copii 9-13 ani

 
 
Race Place Race Number Participant Laps Race Time
Copii 9-13 ani 1 292 David Anderko 0 00:20:21.1664000
   
Copii 9-13 ani 2 235 raul florian Iliescu 0 00:21:40.4132000
   
Copii 9-13 ani 3 236 gabriel buliga 0 00:21:46.4112000
   
Copii 9-13 ani 4 291 Aron Anderko 0 00:22:17.9065000
   
Copii 9-13 ani 5 234 Sebastian Enca 0 00:22:39.3988000
   
Copii 9-13 ani 6 261 voaides david 0 00:23:26.1475000
   
Copii 9-13 ani 7 289 Razvan Patru 0 00:24:51.1467000
   
Copii 9-13 ani 8 246 alexandru Oprea 0 00:25:56.1349000
   
Copii 9-13 ani 9 279 dusan radu 0 00:26:19.9062000
   
Copii 9-13 ani 10 276 rafael bolog 0 00:26:20
   
Copii 9-13 ani 11 241 Alexandra ?ucu 0 00:26:39.6547000
   
Copii 9-13 ani 12 288 Zarek Balasz 0 00:28:00.1481000
   
Copii 9-13 ani 13 295 Carina Crisan 0 00:28:01.3956000
   
Copii 9-13 ani 14 230 rusu david 0 00:38:30.3803000
   
Copii 9-13 ani 15 223 campan petru 0 00:38:50.8769000
   
Copii 9-13 ani 16 222 Markus David 0 00:51:03.8584000
   
Copii 9-13 ani 17 249 Sebastian Mihai Sorescu 0 01:39:21.6330000
   

E-Bike

 
 
Race Place Race Number Participant Laps Race Time
E-Bike 1 285 Mihai Florin Cimpoesu 1 00:59:37.3162000
  Lap 1: 00:30:11.0000 /

Feminin +18 ani Open

 
 
Race Place Race Number Participant Laps Race Time
Feminin +18 ani Open 1 254 Diana Alexandra Cojocariu 2 01:02:14.5671000
  Lap 1: 00:20:08.0000 / Lap 2: 00:21:08.0000 /
Feminin +18 ani Open 2 252 Oana Coman 2 01:12:29.7970000
  Lap 1: 00:23:39.0000 / Lap 2: 00:24:19.0000 /
Feminin +18 ani Open 3 247 Crisan Ramona 2 01:12:45.7920000
  Lap 1: 00:24:14.0000 / Lap 2: 00:24:04.0000 /
Feminin +18 ani Open 4 271 Raluca Marian 2 01:17:25.5370000
  Lap 1: 00:26:08.0000 / Lap 2: 00:26:20.0000 /
Feminin +18 ani Open 5 232 Alexandra Bujor 2 DNF
  Lap 1: 00:30:27.0000 / Lap 2: 00:31:57.0000 /
Feminin +18 ani Open 6 283 Elena Gabriela Serban 1 DNF
  Lap 1: 00:05:40.0000 /

Juniori 14-17 ani

 
 
Race Place Race Number Participant Laps Race Time
Juniori 14-17 ani 1 233 Edward Laki 1 00:38:53.6112000
  Lap 1: 00:19:15.0000 /
Juniori 14-17 ani 2 287 Caius Toma 1 00:39:02.1109000
  Lap 1: 00:19:14.0000 /
Juniori 14-17 ani 3 267 Rares Stefan Urlan 1 00:39:08.1206000
  Lap 1: 00:19:17.0000 /
Juniori 14-17 ani 4 266 raul flore 1 00:41:20.6098000
  Lap 1: 00:20:05.0000 /
Juniori 14-17 ani 5 229 martin david 1 00:41:51.6132000
  Lap 1: 00:21:33.0000 /
Juniori 14-17 ani 6 274 ciocani darius 1 00:47:47.3772000
  Lap 1: 00:22:26.0000 /
Juniori 14-17 ani 7 284 Dan Cristian Cimpoesu 1 00:49:55.6136000
  Lap 1: 00:24:24.0000 /
Juniori 14-17 ani 8 273 radna paul 1 00:50:52.5915000
  Lap 1: 00:24:53.0000 /
Juniori 14-17 ani 9 262 codreanu ianis 1 00:56:51.0798000
  Lap 1: 00:24:39.0000 /

Masculin Elite 30-40 ani

 
 
Race Place Race Number Participant Laps Race Time
Masculin Elite 30-40 ani 1 277 Cristian Burca 3 01:10:37.3007000
  Lap 1: 00:17:26.0000 / Lap 2: 00:17:42.0000 / Lap 3: 00:18:03.0000 /
Masculin Elite 30-40 ani 2 239 Iulian Petrut 3 01:11:15.5516000
  Lap 1: 00:17:30.0000 / Lap 2: 00:17:39.0000 / Lap 3: 00:18:00.0000 /
Masculin Elite 30-40 ani 3 225 Titus Paun 3 01:16:18.7902000
  Lap 1: 00:18:47.0000 / Lap 2: 00:18:50.0000 / Lap 3: 00:19:15.0000 /
Masculin Elite 30-40 ani 4 268 Eugen Ghegu 3 01:20:58.2868000
  Lap 1: 00:20:22.0000 / Lap 2: 00:20:36.0000 / Lap 3: 00:20:06.0000 /
Masculin Elite 30-40 ani 5 255 Andrei Frent 3 01:22:23.2855000
  Lap 1: 00:18:52.0000 / Lap 2: 00:19:17.0000 / Lap 3: 00:19:17.0000 /
Masculin Elite 30-40 ani 6 238 Adrian Andon 3 01:26:41.0227000
  Lap 1: 00:22:36.0000 / Lap 2: 00:21:10.0000 / Lap 3: 00:21:13.0000 /
Masculin Elite 30-40 ani 7 270 Mirel Radu 3 01:31:18.2692000
  Lap 1: 00:22:11.0000 / Lap 2: 00:22:16.0000 / Lap 3: 00:22:59.0000 /
Masculin Elite 30-40 ani 8 224 Constantin Sorescu 3 01:35:12.0005000
  Lap 1: 00:23:09.0000 / Lap 2: 00:24:03.0000 / Lap 3: 00:23:39.0000 /
Masculin Elite 30-40 ani 9 228 sourzac arnaud 3 01:36:42.7453000
  Lap 1: 00:23:54.0000 / Lap 2: 00:24:07.0000 / Lap 3: 00:23:17.0000 /
Masculin Elite 30-40 ani 10 265 Panait Tudor 3 01:38:02.7487000
  Lap 1: 00:24:34.0000 / Lap 2: 00:25:35.0000 / Lap 3: 00:24:17.0000 /
Masculin Elite 30-40 ani 11 248 Petru Nelu Fornade 3 01:43:28.1098000
  Lap 1: 00:25:40.0000 / Lap 2: 00:25:13.0000 / Lap 3: 00:25:42.0000 /
Masculin Elite 30-40 ani 12 281 ADRIAN TURAI 3 01:45:58.3580000
  Lap 1: 00:25:54.0000 / Lap 2: 00:27:05.0000 / Lap 3: 00:26:24.0000 /
Masculin Elite 30-40 ani 13 237 MARIUS CRISTEA 3 01:49:05.6060000
  Lap 1: 00:25:24.0000 / Lap 2: 00:27:34.0000 / Lap 3: 00:27:14.0000 /
Masculin Elite 30-40 ani 14 269 Harald Thierjung 3 01:50:09.8644000
  Lap 1: 00:26:05.0000 / Lap 2: 00:26:21.0000 / Lap 3: 00:28:29.0000 /
Masculin Elite 30-40 ani 15 278 Nicolae Ivanis Cosmin 3 02:09:00.0086000
  Lap 1: 00:30:27.0000 / Lap 2: 00:31:42.0000 / Lap 3: 00:32:30.0000 /
Masculin Elite 30-40 ani 16 231 dan flore 3 ---
  Lap 1: 00:25:30.0000 / Lap 2: 00:25:38.0000 / Lap 3: 00:26:02.0000 /

Masculin Seniori 18-29 ani

 
 
Race Place Race Number Participant Laps Race Time
Masculin Seniori 18-29 ani 1 215 Bogdan Gabriel Cornateanu 3 01:10:44.2962000
  Lap 1: 00:17:32.0000 / Lap 2: 00:17:38.0000 / Lap 3: 00:18:03.0000 /
Masculin Seniori 18-29 ani 2 253 Petru Rares Stinga 3 01:12:44.0420000
  Lap 1: 00:17:52.0000 / Lap 2: 00:18:04.0000 / Lap 3: 00:18:07.0000 /
Masculin Seniori 18-29 ani 3 243 Bogdan Dragos 3 01:14:01.2945000
  Lap 1: 00:18:02.0000 / Lap 2: 00:18:20.0000 / Lap 3: 00:18:52.0000 /
Masculin Seniori 18-29 ani 4 280 Paul Suiugan 3 01:14:12.2941000
  Lap 1: 00:18:03.0000 / Lap 2: 00:18:17.0000 / Lap 3: 00:18:37.0000 /
Masculin Seniori 18-29 ani 5 256 Cristian Costan 3 01:14:36.0388000
  Lap 1: 00:17:56.0000 / Lap 2: 00:18:20.0000 / Lap 3: 00:19:30.0000 /
Masculin Seniori 18-29 ani 6 257 Raul Craciun 3 01:17:17.7801000
  Lap 1: 00:18:19.0000 / Lap 2: 00:19:27.0000 / Lap 3: 00:19:31.0000 /
Masculin Seniori 18-29 ani 7 250 Fidel-Junior Wendel 3 01:21:17.0374000
  Lap 1: 00:18:11.0000 / Lap 2: 00:20:42.0000 / Lap 3: 00:21:07.0000 /
Masculin Seniori 18-29 ani 8 240 Jurcone Orlando 3 01:39:34.7507000
  Lap 1: 00:24:37.0000 / Lap 2: 00:23:36.0000 / Lap 3: 00:24:55.0000 /
Masculin Seniori 18-29 ani 9 296 NARCIS ADRIAN CERENCIUCHIN 3 01:41:14.2401000
  Lap 1: 00:23:34.0000 / Lap 2: 00:25:39.0000 / Lap 3: 00:25:47.0000 /
Masculin Seniori 18-29 ani 10 300 Attila Zsolt Erdei 3 01:56:37.3736000
  Lap 1: 00:26:44.0000 / Lap 2: 00:30:10.0000 / Lap 3: 00:29:46.0000 /
Masculin Seniori 18-29 ani 11 263 Marius IONUT Sandoi 3 DNF
  Lap 1: 00:21:04.0000 / Lap 2: 00:29:09.0000 / Lap 3: 00:06:09.0000 /
Masculin Seniori 18-29 ani 12 282 emanuel Costea 1 DNF
  Lap 1: 00:32:07.0000 /

Masters +41 ani

 
 
Race Place Race Number Participant Laps Race Time
Masters +41 ani 1 297 Gheorghe Alin Busui 2 01:01:00.0699000
  Lap 1: 00:19:43.0000 / Lap 2: 00:20:47.0000 /
Masters +41 ani 2 242 jean Mouyrin 2 01:02:15.3212000
  Lap 1: 00:20:31.0000 / Lap 2: 00:20:36.0000 /
Masters +41 ani 3 264 Simionescu Sandu 2 01:04:32.8167000
  Lap 1: 00:20:52.0000 / Lap 2: 00:21:56.0000 /
Masters +41 ani 4 294 Claudiu Crisan 2 01:06:47.0525000
  Lap 1: 00:21:57.0000 / Lap 2: 00:22:28.0000 /
Masters +41 ani 5 293 Tiberiu Horvath 2 01:09:35.5475000
  Lap 1: 00:22:47.0000 / Lap 2: 00:23:17.0000 /
Masters +41 ani 6 286 Robert Petkes 2 01:12:07.7925000
  Lap 1: 00:24:02.0000 / Lap 2: 00:24:01.0000 /
Masters +41 ani 7 298 Lucian Grecu 2 01:12:25.7972000
  Lap 1: 00:23:47.0000 / Lap 2: 00:24:26.0000 /
Masters +41 ani 8 226 Florin Mihailescu 2 01:15:53.0297000
  Lap 1: 00:23:45.0000 / Lap 2: 00:26:15.0000 /
Masters +41 ani 9 272 slugan liviu 2 01:16:56.5251000
  Lap 1: 00:25:01.0000 / Lap 2: 00:26:46.0000 /
Masters +41 ani 10 290 artur wibiral 2 01:24:14.7728000
  Lap 1: 00:26:24.0000 / Lap 2: 00:28:06.0000 /
Masters +41 ani 11 299 boss hademar-gunthard 2 DNF
  Lap 1: 00:21:31.0000 / Lap 2: 00:22:18.0000 /
Masters +41 ani 12 245 sorin Oprea 2 DNF
  Lap 1: 00:26:12.0000 / Lap 2: 00:28:55.0000 /
 
 
 
 
 
 
 
Hits: 417
watermark.png

Parteneri de-a lungul timpului

Sponsorii :

                           

Partenerii nostrii sunt : 

                                         

 

 

 

 

 

 
Articles View Hits
74370
TOP